Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

SALLY - fena 2011

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

SALLY - fena 2011

Příspěvekod Verda v 06 pro 2014 18:23

Jméno: Sally
Závodní jméno: CONFIDENT SOLITA
Datum narození: 1.srpna 2011
Původ: Sire: Hades Rocket Dam: Confident Kama
Počet závodů: 44
Výherní: 7
Poslední závod: Yarmouth [10 Sep.14]

Sally je drobná fenka, která ale jí jako kůň :) má dlouhý čumáček, který ráda strká do dlaní :) Je to veselá, nadšená holka!
Přílohy

DSC_0008.jpg
DSC_0008.jpg (65.21 KiB) Zobrazeno 6851 krát

DSC_0007.jpg
DSC_0007.jpg (61.76 KiB) Zobrazeno 6851 krát
Uživatelský avatar
Verda
 
Příspěvky: 5819
Registrován: 01 bře 2010 11:51
Bydliště: Most

Re: SALLY - fena 2011

Příspěvekod Lidka v 17 pro 2014 18:30

No a co já ??? Sally ???....chci, chci z klece do rodinky na gaučík a uvidíš, jak tě budu zahřívat při nedělní pohádce...
a nebo :-), se budu probíhat po zahrádce a ty mě budeš pozorovat, jaká jsem šikovná....co říkáš???
Nevzplanulo tvoje srdce alespoň trošku ke mně ???...moc si to přeji a čekám na šťastnou ruku, která si mě vezme....
Maldini už s námi není,...avšak poslal nám Tajgyho, jako jeho pohlazení ...
Tiger+L+J
Uživatelský avatar
Lidka
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 úno 2013 22:26

Re: SALLY - fena 2011

Příspěvekod magda v 31 bře 2015 07:31


confi a.jpg
(140.55 KiB) Zatím nestaženo
Sally čeká v dočasce na svůj trvalý domov, dočasná panička o ní píše :
Hledáte kouzelného a hravého parťáka? Confi (Sally), je ta správná volba.
Tato kouzelná holčička by již potřebovala svou vlastní rodinu, kde by mohla dovádět a skotačit. Nic ji nerozhází, je velmi tolerantní. Má ráda všechny pejsky, od malých až po ty velké. Kočička také není problém. Je hravá a miluje jídlo. Velmi rychle si zvyká. Každým dnem jsou na ní vidět pokroky.
Přílohy

confi aa.jpg
(73.61 KiB) Zatím nestaženo

confi b.jpg
(68.08 KiB) Zatím nestaženo
Pes má krásu bez ješitnosti, sílu bez krutosti a lidské ctnosti bez lidských vad.
Uživatelský avatar
magda
 
Příspěvky: 24
Registrován: 02 srp 2014 11:40

Re: SALLY - fena 2011

Příspěvekod Evik v 17 dub 2015 14:33

Tak Sally - resp. Confi už není k mání:-))

Nikomu ji nedáme, přivezli jsme si jí ve středu, takže je u nás už přes týden. Za tuto krátkou chvilku je z ní v domácím prostředí sebevědomá pohodová holka - sebere na lince a na stole co dostatečně neohlídáme:-), roznáší všechny bačkory a boty po všech koutech bytu.-)) už se těší i ven a s naší Vallenkou spolu už i leží na gaučíku. Je opravdu moc hodná. O víkendu byla na našem domečku, tak už jsme viděli i na dvoře její mohutný start, pak pár skoků a brzda. Přítel i kluci jsou z ní nadšení. Jsme moc rádi, že jsme si ji vzali, Tak jen aby jí zdraví sloužilo a aby se jí u nás líbilo. Eva s klukama a podenčí slečnou Vallenkou

fotku jsem chtěla vložit, ale musím přijít na to, jak to zmenšit..aby to šlo..
Evik
 
Příspěvky: 22
Registrován: 01 říj 2012 15:33

Re: SALLY - fena 2011

Příspěvekod Lidka v 17 dub 2015 21:26

Krásné zprávičky ze světa {5;1} MOC GRATULUJEME !!!
To se tak krásně čte - to Vaše štěstí ... budete mít báječný život se Sally, protože je cítit z Vašeho psaní, že jste se všichni krásně zamilovali a tak to má být... další šťastnej pejsek a šťastná rodinka "1"-()
Jupííííí !!!! ""7-() ""-() ""4-() ....
Maldini už s námi není,...avšak poslal nám Tajgyho, jako jeho pohlazení ...
Tiger+L+J
Uživatelský avatar
Lidka
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 úno 2013 22:26

Re: SALLY - fena 2011

Příspěvekod Jitka N. v 18 dub 2015 12:16

GRATULUJEME, vám i Sally.
Kombinace grey-podenco i nám vyhovuje, to se nenudíte. Chrti jsou klidní psi, co celý den
prospí a v mžiku jsou zase nezřízeně akční. Návštěvy pejskaři nám závidí ten jejich klid a nekonfliktní povahu, i jak se válí spolu na jednom gauči, Rinouš si s oblibou dělá z Moroušova zadku polštář. A jak se říká, jeden chrt je půl chrta, u nás 100% platí a zdá de, že už i u vás!!!! :P
Jitka a "černá zlatíčka" Rino a Moro
Jitka N.
 
Příspěvky: 137
Registrován: 13 led 2014 22:08

Re: SALLY - fena 2011

Příspěvekod Evik v 27 dub 2015 09:41

Zdravíme všechny čumáky i jejich páníčky, máme za sebou další dny společného soužití s Confi (tak jí začali říkat v dočásku, tak i u nás jsme u jména zůstali, i když si nejsem jistá, jestli na jméno již dostatečně slyší).

Musím se s Vámi podělit o sobotní událost - holky měly pěkný mejdan (tedy Vallenku nepodezříváme, ale kameru doma nemáme, tak kdoví....) V sobotu jsme nemohli odjet na domeček a zůstali jsme v Praze (měli jsme brigádu ve sportovním klubu našeho synátora), nevím, co se v hlavičce Confi dělo, protože 14 dní zvládá doma v klidu, ale když jsme přišli odpoledne vyvenčit a nakrmit, nestačili jsme zírat - v pokojíku u kluků si Confi udělala hernu a jídelnu dohromady {5;40}
Co mohla, tak z poliček vytahala - bylo to, ajko by tam vlítlo stádo divočákl, všechny igelitové tašky rozcupovala a co bylo v nich buď sežrala - (kluci měli poschovávané i nějaké sladkosti) , rožvýkala nebo alespon rozházela a do toho odtáhla 10kg pytel psích těstovin - (ten byl v kuchyni neotevřený a dotáhla ho až do pokojíku a tam se do něj taky podívala:-)) evidentně jí tvrdé nechutnaly, tak alespoň je rozsypala po podlaze... no byli jsme dost v šoku.. páníček huboval a já uklízela..
Bohužel jsme museli ještě dosloužit večerní šichtu na hřišti a museli jsme zase odjet, takže po úklidu, vyvenčení a nakrmění jsme zase odjeli.
Večer to bylo něco podobného - jen pro změnu se podívala do pytlíku s pilinami a senem (to bylo pěkně schované v krabici s věcmi pro morče) Tak si asi dovedete představit, jak to u kluků v pokoji vypadalo:-) nastláno na gauči , na zemi:-))) měli to tam jako ve stáji :lol:

Takže se nám Confi ukázala ve své aktivitě.. ale kluci v neděli zamakali a snažili se pokojík uklidit, aby nepřišli o své cennosti - takže zmizely jejich "krámy" co se všude možně válely, je teřba si vzít na tom to pozitivní :-))

Naštěstí z toho všeho měly holky jen trochu průjem, tak snad budou v pohodě - (Maty měl v jedné tašce na stole i nějaké čokoládové vejce ještě z velikonoc, tak jsme se bála, aby nebyl problém)

V neděli vše v pohodě, protože jsme byli doma.
a navečer, aby jsme Confi trošku unavili, jsme sjeli autem s holkama na psí louku do Prahy - Libně (tam je krásný velký prostor s normálně vysokým plotem) - Confi měla premiéru - nechali jsme ji rozkoukat, na vodítku se seznámila s pejsky (vše střední plemena, a jeden malý knírač) pak jsme Confi pustili (zpočátku nechali s náhubkem), ale chovala se vzorně, párkrát se proběhla s Vallenkou a ta s ní, (Valle s jinými pejsky neběhá), Confi se jen lehce občas zapojila do hrátek ostatních, byla tam i fenka faraona, tak s tou si trochu zaběhla, ale vždy jen chvilku a pak se zase jen tak procházela, spíše později několikrát zamířila k bráně, jako že už chce jít domů. Byli jsme tm skoro hodinku, sundali jsme jí po chvíli náhubek a byla skvělá..vše v pořádku. Jeden pán u lavičky měl misku s vodou, tak u něj se Confi držela a několikrát misku vypila. Později, když jsme zůstali téměř sami, tak i přiběhla na zavolání a na dobrůtky:-) A velký bonus pro nás na závěr, když jsme šli do auta, tak poprvé sama vyskočila do kufru auta!!!! Hurááá.

Takto náš rušný víkend. Musíme vymyslet, co vhodného Confi dát, aby měla se čím zabavit, jelikož musíme chodit do práce:-((
Máte někdo podobnou zkušenost se zálibou v igelitech? Čím by se dala nejlépe zabavit? (chápu, že to má v hlavičce takto zakódované, ale nevím, zda se nám podaří vždy z její blízkosti mít vše uklizené.. a bojím se, aby nešezrala co nemá, aby se jí ještě něco nestalo..)
Evik
 
Příspěvky: 22
Registrován: 01 říj 2012 15:33

Re: SALLY - fena 2011

Příspěvekod Lidka v 27 dub 2015 20:47

Tak Confinka je malej Zoro ničitel :-)....???
Když jsme dovezli našeho pejska domů, tak jsme hned udělali tohle....ukklidit všechno v pokoji v dosahu -u nás holky musely schovat ovladač na TV..... do skříně,fén na stole,kulmu,šminky,aby ho to nenapadlo kousat...navíc je v tom elektrika, protože naše holky to nevypínaly ze zásuvek !!!! Teď už je zabezpečení v pořádku....:-).
Jedno je jisté, že pokoj byl uklizený, tak jako nikdy---čisté psací stoly, na zemi žádná válející kabelka,natož tak něco k snědku např. oplatky a pod....to nám taky strčil nos všude a všechno chtěl zjistit a zvláště, když jsme nebyli doma...,tak jsme to vyřešili tak, že před odchodem do práce, jsme mu do uklizeného pokoje dali na pelíšek:
jednu morkovou čerstvou kost,pak tam měl buvolí kost a ještě uzené ucho z prasátka (zverimex). Natáčeli jsme ho na kameru a odpoledne jsme zjistili, že chvíli kouká na zavřené dveře a pak si buďto lehnul, nebo začal hryzat, co měl na pelíšku a pak byl unavenej a zase si lehnul a spal...nábytek nekousal a jinak vlastně neměl co....hračky ho nebavily, když jsme nebyli doma...odpoledne co nesežvýkal, tak jsme mu odklidily a druhý den ráno jsme mu to do pelíšku zase dali, aby to měl vzácné a neválelo se to tam jen tak, to by si na to zvyknul a pak by ho to nebralo....:-).
Tak to pro něj bylo vždycky nové a voňavé a měl se čím zabavit...určitě lepší mu chutná kousat morkovou kost, než třeba dřevo z postele :-)...
Tak jsme to dělali s prvním pejskem i s druhým a za 2 měsíce už si ničeho ani nevšimnul a bohužel v pokoji se
opět válí kabelky po zemi i s obsahem, na stolech je všechno možné, ale pejsek si toho už nevšímá, zvykl si, že
je to prostě v pokoji a k jídlu to není...,když tak má opět svoje kostičky a žvýkací šlachy na pelíšku, tak se do nich rád pustí, když má chuť něco hryzat...
Jo, a holkám ještě říkám, co si neuklidíte a pes vám to zničí tak potom neřvěte :-D !!! Takjže, co je jim drahé a milé, tak to si raději schovají...
U nás oba dva pejsci skusili jako první, ovladač na TV, ale dostali důrazně vyhubováno a už je to nezajímalo...
Je u vás teprve krátce, tak se všechno učí, ale taky je možné, že jí něco zůstane napořád a podle toho budete vidět, jak dál...co zabezpečit - schovat a pod.
Kromě volně položeného jídla už neschováváme nic, takže časem se to vyladilo...
Držím vám palce, ať se vám to s Confi podaří ....všechno taky není hned :-)...a třeba vám tady někdo poradí, co už takový problém doma s pejskem řešil. My jsme to dělali, jak píšu a zabralo....
Mějte se hezky ""-(7) ...
Maldini už s námi není,...avšak poslal nám Tajgyho, jako jeho pohlazení ...
Tiger+L+J
Uživatelský avatar
Lidka
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 úno 2013 22:26

Re: SALLY - fena 2011

Příspěvekod KrisMar11 v 29 dub 2015 07:09

Zdravíme Confi a její rodinku :-) Bylo hezké číst, jaké překvapení vám ta vaše černá princezna nachystala (jednoho potěší, že v tom nelítá sám :3: ) a časem na to budete vzpomínat vyloženě s úsměvem na tváři ;-) My si našeho černého prince přivezli domů a měl za sebou cca 4 měsíční pobyt v dočásku, kde se o něj skvěle starali jako ostatně o všechny nosany a nejen je. Prvních 14 dní byl úžasnej, ničeho si nevšímal, nic nezničil. Ale po těch 14 dnech se nám začalo stávat, že jsme dorazili z práce a doma bylo načůráno nebo v horším případě i nakadíno a to s nimi denně chodim před prací na 30 min prochajdu po vsi. Nevěděli jsme, proč to dělá, tak že přišlo období zjišťování a radění se. Nakonec jsme zjistili, že se nám ten náš klouček tak trošku mstí za to, že je doma sám jen se psí parťačkou a dělá to naschvál. Tenkrát mě (dneska už můžu říc) pobavil Láďa Lacina, když mi do telefonu řekl, že mu dáváme moc lásky a že nám chce ukázat, že on je pán smečky. Byla to pravda, protože jsme trošku "přitvrdili" (začali jsme mu zakazovat - v naší přítomnosti sedačku, postel...) A hele jak to ta naše černá hlavinka pochopila a zase začal sekat latinu. Co se týká demolice baráčku, tak ta nás (musím zaklepat) míjí pořád. Ale je pravda, že když jsme v práci, tak mají hafani vyhrazený prostor k pohybu, tj. obývák s kuchyní a chodbu (je to větší část baráku, tak že nejsou nějak omezovaní). Možná by stálo za zkoušku vymezit ve Vaší nepřítomnosti Confi taky nějaký takový prostor a tim předejít pohromám třeba v dětském pokojíku ;-) Samozřejmě jako spousty majitelů nás zajímalo, jak se hafani chovají, když nejsme doma a tak jsme si na ně jeden den posvítili a natočili jsme si jejich počínání. Celkem dost nás překvapilo, když jsme zjistili, že vlastně 99% doby prospí /§:1) . Maximálně si přelezli nebo se otočili ani napít se nešli. Taky si spolu dali duetek, asi se jim, i když jsou dva, někdy zasteskne. A teď, když tedy není ráno zima a víme, že má být pěkně, jsou miláčkové, když jsme v práci, na zahradě, kde mají několik pelíšků a můžou se vyhřívat na sluníčku. Výhodou je, že je máme pod kontrolou... máme instalované kamery, a tak je můžeme kdykoliv zkontrolovat. Je sranda, když sedíte v práci a kouknete se a vidíte, že milord se vyvaluje na pelíšku u bazénu :-) Držíme palce, ať se vše zadaří a můžete na tyhle nepříjemnosti vzpomínat už jen s úsměvem :53: :54:
Tommy a jeho smečka
KrisMar11
 
Příspěvky: 173
Registrován: 13 srp 2014 06:42

Re: SALLY - fena 2011

Příspěvekod Evik v 20 kvě 2015 00:26

Tak se zase hlásíme, děkuji za milá slova pochopení a rady:-) Mrzí ná, že jsme se nemohli přijet podívat na sraz, ale synek si pár dní před víkendem ve škole udělal úraz - padla mu chudákovi lavice na paleček u nohy a celý víkendový program jeho i náš byl tu tam...

Tak jsem alespoň shlédla už nějaké fotky, z nich je vidět pohoda, jak jste se měli krásně a tolik úžasných lidí a spokojených pejsků pohromadě, no super... tak snad příště.

Confi(Sally) už máme měsíc a pár dní a připadá nám o, jako by byla s námi odjakživa.. za tu chvíli se naprosto aklimatizovala a je úžasná. Už skáče krásně do auta, i když se vždycky tak dívá, jestli to myslíme vážně - je to ohromný pokrok, proti tomu, jak jsme ji museli "nakládat":-)
Na procházky se už těší, ale nejraději, když projde známý okruh a pak hajdy domů, na velké procházky se jí nechce.
Na zavolání krásně slyší a přijde. Ráno mě vítá někdy tak mohutně, že nevím, kterou rukou jí mám přidržovat při zemi:-) Ještě že máme jen 2 pesany, protože 2 ruce jsou někdy málo:-)

Její ničitelské choutky mírně ustaly - řádí průběžně - myslím, že jí to v průběhu dne někdy popadne a pak vymýšlí, co by tak vyzkoušela - roztrhaný papír vytažený z koše u kluků nebo roztahané igelity z pečlivě sbíraného a tříděného plastového odpadu, to má nejradši:-)) Po většinu dní se ale chová už vzorně. No dneska se páníček zlobil, protože našla klobouk z fandění ČR a lehce mu dala zabrat (měl si ho už dávno uklidit:-) a to bylo ráno, když se Confi rozhodla vstávat už v 7h a páníček měl zrovna naplánován spánek do 8h:-) To přesně odpovídá tomu, že se začne svými hračkami nudit, pak přijde a pokňourává, jako: už vstávejte! a když se nic neděje, hledá něco nového..

S Vallenkou se krásně už válí po gauči a o víkendu na domečku si hrají na honěnou - naposledy jsem mysela, že je nějaké zemětřesení, když Confi popadl rapl a lítala po dvoře, dusala jako kůň:-) - samozřejmě že Vallenka Confi neuteče, ale kličkuje parádně a taky proběhne mězi keříky a je schopná se Confi schovat za houpačku a tak různě - je úžasný zážitek je pozorovat. Valle ukončí hru tak, že se nechá chytit - prostě se přikrčí a to je pro Confi konec hry a jde si každá po svém.

Teď se snažíme Confi vysvobodit z její teplé srsti, a nás od toho ohromného množství plstnaté srsti, kterou máme všude - Confi ji měla všude po těle i na bříšku, na nohách - začala nám tak mohutně línat, že opravdu vyčesáváme chuchvalce, takže celkově vypadá, jak když má prašivinu :-))) Na zádech se už vyklubala černá krátká srst - tak až se celá vyloupne, bude zase krasavice. Tahle hustá srst jí už asi myslím nenaroste na zimu, protože si bude užívat tepla domova... uvidíme..
Evik
 
Příspěvky: 22
Registrován: 01 říj 2012 15:33

Další

Zpět na Adoptovaní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron